www.TOTALITA.cz

období normalizace
televizní tvorba - televizní vysílání v lednu 1977

První program ČST

zahajoval své vysílání v 8.00 (v pondělí dokonce až v 15.00 hod.) a končil nejdéle v půlnoci. V poledne měl - kromě pondělí a víkendů - zhruba tříhodinovou přestávku, během níž se vysílal monoskop s rozhlasovým programem stanice Hvězda. Hlavní zpravodajský pořad -Televizní noviny - měl svůj čas v 19.00 a ve 21.30. Primetime tedy začínal už v 19.30 hodin. Odpolední blok byl věnován Televiznímu vysílání pro školy (TVŠ) a reprízám z předchozího večera. Odpolední vysílání bylo výchovné a vzdělávací.


Druhý program

začínal vysílat až v 19.00, v pátek a o víkendu "už" kolem 16. hodiny. Zprávy byly vysílány pouze jednou, a to v závěru vysílání kolem 22. hodiny.


Filmová tvorba

Z filmové tvorby například vícedílný film Mise v Kábulu (SSSR), seriál Případ Omega (SSSR), Srdce Ruska (SSSR) - film o dramatických událostech VŘSR v Moskvě uvedený v cyklu Pro přátele ruského jazyka, Tudy nepřítel neprojde (Rumunsko), Cartouche (Francie) a české Hvězda padá vzhůru, Měsíc nad řekou, Železný dědek.


Televizní tvorba

Televizní tvorbu reprezentovalo slovenské drama Portrét hrdiny, inscenace Mozartovské miniatury, cyklus Bakaláři 1977 a Třicet případů majora Zemana, seriál "o vzrušujících osudech příslušníků čs. Bezpečnosti za třicet let našeho života".

Nabídka zábavných a oddechových pořadů

velký revuální pořad Ein Kessel Buntes, přímý přenos z Plesu Květů, písničková soutěž Buřinky a šest krát šest, Zpívá celá rodina, Chvíle pro písničku či cyklus Hudba z respiria.


Pro mladé byl připraven Televizní klub mladých (TKM) a pro milovníky krasobruslení série přenosů a záznamů z helsinského Mistrovství Evropy.


Zajímavé jistě je, že během měsíce bylo v hlavním vysílacím čase na obou programech odvysíláno 14 filmů "s hvězdičkou" - nevhodných pro děti. Tímto označením se mohl pyšnit například dokument o lidovém umění indických žen či slovenské drama Portrét hrdiny.Ideologické pořady

Ve vysílání samozřejmě nechyběly pořady Hovoříme o závěrech XV. sjezdu KSČ, Volná tribuna, Škola pokrokových zkušeností, Bezpečnost zasahuje, Kompas, Plamínek, Dnešní NDR, Studio Orenburg či Vedu, vedeš, vedeme.
Dne 6. ledna pak bylo celé večerní vysílání 2. programu věnováno státnímu svátku Kuby.související texty:

televizní vysílání v lednu 1977

televizní vysílání v únoru 1987

májová vysílání ČST

volby 1986 na obrazovce ČST


kultura zaživa pohřbená - televizní tvorba

období normalizace - úvodní strana


autor textu: Daniel Růžička

   Facebook         Twitter home   
Copyright © 1999 - 2020 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.