www.TOTALITA.cz

období normalizace
ČST - televizní seriál
původní díla ze současnosti

Muž na radnici

Jedenáctidílný seriál o osudech Františka Bavora, aktivního obětavého poslance a funkcionáře národního výboru ve Starém Kunštátu, o jeho radostech a starostech s budováním města, ale i o jeho osobním životě.
* scénář Jaroslav Dietl - režie Evžen Sokolovský
- premiéra 1976Žena za pultem

Noticka k 12. dílu:
Setkávali jsme se s ní ve všech jedenácti dílech. S Aničkou Holubovou, "ženou za pultem", ale také s Annou - mámou, kolegyní, která nemůže přeci zapomenout ani na to, že povolání a povinnosti mámy nemohou samy o sobě naplnit celý její život. A snad právě o vánocích s jejich nepomíjejícím kouzlem si to Anna uvědomí ještě víc.
* scénář Jaroslav Dietl - režie Jaroslav Dudek
- premiéra 1976Zákony pohybu

Třináctidílný seriál pravdivě ukazuje prostředí dnešní továrny a dělníků, dosud nezpracované téma. Nepředvádí jen výrobní problémy, ale všestranně zobrazuje lidské portréty dělníků, inženýrů a vedoucích pracovníků a ukazuje i jejich soukromé osudy a vztahy, které ovlivňují celý příběh.
* scénář Lumír Dvořák, Miloš Smetana
- režie Evžen Sokolovský
- premiéra 1979Plechová kavalérie

Sedmidílný seriál o osudech party kombajnérů, kteří se vydali za prací daleko od domova. Jsou to příběhy, které přináší jejich každodenní práce. Seriál byl natočen ve spolupráci s STS Beroun.
* scénář Jaroslav Dietl - režie Jaroslav Dudek
- premiéra 1979

Inženýrská odyssea

Třináctidílný televizní seriál zobrazuje osudy tří mladých inženýrů, kteří hledají své uplatnění v různých odvětvích strojírenského průmyslu. Příběh se odehrává v prostředí tkalcovských stavů, ve sférách vyspělé moderní techniky i v zákulisí zahraničního obchodu a ukazuje i palčivé problémy naší ekonomiky.
* scénář Jaroslav Dietl - režie Evžen Sokolovský
- premiéra 1980Okres na severu

Hrdinou třináctidílného seriálu je okresní tajemník KSČ v Brodu Josef Pláteník. Působí v silně průmyslovém a bouřlivě se rozvíjejícím kraji. Každý jeho den je plný událostí, které je nutno řešit. Pláteník je člověk, který cítí svou odpovědnost za přítomnost i budoucnost naší země.
* scénář Jaroslav Dietl - režie Evžen Sokolovský
- premiéra 1981My všichni školou povinní

Generační seriál z prostředí rodiny a školy. Jeho ústředním tématem je škola, s níž většina z nás, i když už jsme odrostli školní docházce, přichází stále do styku.
* scénář Markéta Zinnerová - režie Ludvík Ráža
- premiéra 1984(Noticky seriálů jsou dobové)související texty:

tématické směry seriálové tvorby

původní díla ze současnosti

historické seriály

seriály s vysokým mravním poselstvím


kultura zaživa pohřbená - televizní tvorba

období normalizace - úvodní strana


autor textu: Daniel Růžička

   Facebook         Twitter nahoru         home   
Copyright © 1999 - 2020 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.